Nauka pływania niemowląt

DSCF2999Na basen planowaliśmy iść z Polą kiedy skończy trzy miesiące, jednak nasza wyprawa opóźniła się trochę z powodu szczepienia, wyjazdów, chrzcin, wesel, itp. W końcu wyszło tak, że wybraliśmy się w piątym miesiącu życia Poli.

Miałam trochę obawy, czy nasza córa nie wystraszy się szumu panującego na basenie albo tak dużego zbiornika wody, jednak zostałam miło zaskoczona kameralną atmosferą panującą w tym obiekcie.

Wybraliśmy klub fitness, w którym zajęcia nauki pływania niemowląt (do dwunastego miesiąca życia) odbywają się w soboty od 9 do 9:30. W tym czasie basen zarezerwowany jest wyłącznie dla maluchów i ich rodziców, nikt inny nie może z niego korzystać.  Tego dnia woda jest podgrzana do temperatury 32-33 stopni, czyli jest wystarczająco ciepła. Jest także zmiękczona dzięki czemu jest łagodniejsza dla skóry. Zajęcia prowadzi miła Pani, która niestety nie pływa wspólnie z nami, tylko tłumaczy jak mają wyglądać ćwiczenia, czasem podchodzi, służy radą lub oblewa twarze dzieci kubkiem wody.

Trzydzieści minut to wystarczający czas dla maluszków w wodzie, podczas którego można jeszcze bardziej zacieśnić więzi z naszym szkrabem. Ostatnio byłam jedyną pływająca kobietą (z wyjątkiem nieletnich pociech), reszta to tatusiowie ale wymieniamy się z mężem bo każdy z nas chce  popluskać się w wodzie z naszym bobaskiem. Drugi rodzic – „nie pływający” może robić zdjęcia, w razie czego służyć pomocą lub relaksować się na leżaku czy w jacuzzi

Zajęcia są ciekawe, wypełnione podskokami, obrotami, wskakiwaniem do wody, gonieniem za piłką,  ochlapywaniem się. Może na następnych zajęciach odważymy się na nurkowanie.  Pola była zachwycona i jednocześnie wymęczona, przez co dłużej spała w nocy.

Co warto zabrać ze sobą na basen (dla dziecka)?

  • “kąpieluszki” czyli pieluszki do pływania, do kupienia w różnych rozmiarach, w drogeriach lub hipermarketach,
  • my początkowo planowaliśmy założyć Polci tylko neoprenową pieluszkę ze ściągaczami, które mają chronić przed wydostaniem się nieczystości na zewnątrz, jednak podczas przebierania w szatni Pola zrobiła siusiu, z którym pianka sobie nie poradziła. Założyliśmy więc dwie pieluszki, dzięki czemu Pola miała super ciepło
  • dwa ręczniki, do otulania w razie gdyby dziecko nie miało nastroju do pływania i chciało co chwilkę wychodzić z basenu,
  • komplet dodatkowych ubranek na zmianę gdyby coś nam się zamoczyło,
  • oczywiście zwykłe pieluszki, codzienne kosmetyki maluszka, ewentualnie smoczki, mleko, kocyk, czapka i wszystkie inne rzeczy potrzebne jego dziecku o których każdy rodzic wie.

DSCF3005DSCF3015DSCF3014DSCF2972DSCF2996DSCF3025DSCF2986DSCF2994DSCF2965DSCF2974DSCF2982DSCF2992DSCF2998DSCF2935.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s