Co warto zwiedzić z dzieckiem w Wielkiej Brytanii? Część 1 – Castle Mountfitchet Stansted

Jeśli będziecie w UK z dzieckiem bądź sami to warto poświęcić jeden dzień na zwiedzenie całego kompleksu rozrywkowego Castle Mountfitchet Stansted.

5 (31)

Znajduje się tu sporo atrakcji, główna z nich to średniowieczny zamek. To wyjątkowe muzeum na świeżym powietrzu, w którym możemy przenieść się w czasie ponad 900 lat wstecz i doświadczyć życia średniowiecznej Anglii. Zamek Motte i Bailey oraz wioska Norman z 1066 roku został zrekonstruowany na oryginalnym terenie. To zabytek narodowy, chroniony przez Departament Środowiska. Wędrując przez wieś ukrytą za murami, oglądając drewnianą zabudowę (chaty, Kościół, szpital, itp.), otuleni zapachem tlącego się ogniska, możemy poczuć atmosferę minionego stylu życia.

3 (1)4 (12)4 (17)4 (20)4 (22)5 (13)5 (14)5 (21)5 (23)5 (25)6 (1)6 (2)

To miejsce w którym można ciekawie spędzić czas z rodziną. Atrakcje przewidziane są dla każdej grupy wiekowej. My wspólnie z dziećmi strzelaliśmy z katapulty balonami wypełnionymi wodą.

4 (14)4 (5)4 (7)7 (3)

W tym historycznym miejscu dzieci mogą poznać wiele gatunków zwierząt. Często są to zwierzęta z mniej szczęśliwych środowisk, niechciane, sieroty, ofiary wypadków. Zapewniana jest im tu opieka weterynaryjna, a następnie włączane są do stada, gdzie mogą cieszyć się wolnością, żyć spokojnie na terenie dziesięciu hektarów całego kompleksu rozrywkowego. Stały się bardzo ufne ludziom. Z Polą karmiłyśmy sarny, jelenie, kozy, kury, gęsi, indyki, kaczki,… Córka pierwszy raz życiu widziała niektóre ze zwierząt, miała z tego powodu radochę, ja zresztą też 🙂

5 (18)5 (20)5 (12)5 (6)5 (9)5 (10)5 (11)5 (3)8 (5)8 (4)911 (1)12 (3)12 (7)12 (10)12 (15)

Co roku odbywa się tutaj wielka impreza halloween’owa. Podczas tego interaktywnego wydarzenia można między innymi wystrzelać czarownice z katapulty, wędrować dyniowym szlakiem, zbierając nagrody lub pospacerować po terenie zamku, gdzie za każdym rogiem, czaić się będzie na nas jakaś mroczna niespodzianka np. wampir chcący odgryźć nam palec.

Na terenie zamku znajduje się również  Muzeum Zabawek,  które zawiera największą kolekcję zabawek w Europie: ponad 80 tysięcy z epoki wiktoriańskiej, do lat 90-tych. Odważni mogą udać się także do Nawiedzonego dworu lub wcielić się w archeologa w Domu Paleontologii…ale o tym więcej wspomnę w następnym poście 🙂

Muzeum latem otwarte jest codziennie od 10:00 do 17:00, natomiast od listopada zamykane jest wcześniej – o 16:00. Cena biletu wstępu za dorosłą osobę to 10,50 funtów, dzieci powyżej trzeciego roku życia płacą £ 8,50  a maluchy wchodzą za darmo. Cena  obejmuje wejście do Zamku Mountfitchet, Muzeum Zabawek Domu na Wzgórzu i Spotkań Dinozaurów. Możemy również zwiedzić Nawiedzony Dwór znajdujący się na terenie zamku za niewielką dodatkową opłatą 1,00 GBP za osobę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s